Mladé Letá(Bratislava)
Kiadói egészvászon kötés
, 145 oldal
30 cm x 22 cm
2018-06-03 20:00
Bratislava (Pozsony), 1975, "Mladé Letá" Szlovák Ifjúsági Könyvkiadó, 145 p.; ill.
A regény szlovák nyelvű fordítójának (Elena Chmelová) és a kötet tipográfusának (Dusan Sulc) dedikációjával ellátott példány. Münchhausen vidám kalandjai. Írta: G. A. Bürger. Feldolgozta G. A. Bürger nyomán: Elena Chmelová. Fordította: Tordon Ákos. Illusztrálta: Vincent Hloznik. A tipográfia Dusan Sulc munkája. A kötet záró-oldalán a könyv szlovák nyelvre való fordítójának és a kötet tipográfusának dedikációjával: "Szántó Tibornak szívélyessen Dusan Sulz, Elena Chmelová 19.7.1975". A dedikáció címzettje: Szántó Tibor Kossuth-díjas magyar könyvművész, grafikus. Szövegközti színes illusztrációkkal ellátott kötet. A magyar kiadás gondozását a Móra Ferenc Ifjúsági Kiadó vállalta. Kiadói (narancssárga) egészvászon kötés aranyozott, alakos-ábrás címfedél-illusztrációval, aranyozott feliratos könyvgerinccel, színes illusztrációkat tartalmazó előzéklappal, tiszta belívekkel, felső lapélszínezéssel, hiánytalan, megkímélt állapotban.
Münchhausen báró csodálatos tengeri és szárazföldi utazásai, csatái és hőstettei, ahogyan azokat baráti körben, poharazgatás közben elmesélte.
Leütési ár:
3.000 Ft